ایجاد لینک های داخلی در وردپرس با SEO Post Content Links

ایجاد لینک های داخلی در وردپرس با SEO Post Content Links

همانطور که می دانید لینک های داخلی بخش مهمی از نقشه SEO صفحات وب گاه می باشد. استفاده از ایجاد لینک های داخلی در وردپرس برای سایت های محتوا محور، داری اعتبار بیشتری است.
اهمیت این لینک ها به این علت می باشد که وقتی خزنده گوگل وارد صفحه ای از وب گاه شما می شود لینک های داخلی موجود در متن شما را نیز دنبال می کند بنابراین خزنده به درستی ساختار وب گاه را درک می کند و همه ی مطالب شما را به سرعت بررسی و Index می کند. اما شاید شما تا به امروز پست های زیادی در وب گاه خود منتشر کرده اید، ویرایش نوشته ها و اضافه کردن لینک، کاری انبوه وقت گیر و طاقت فرسا است، اما در این پست قصد داریم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که خیلی ساده و تند این کار را برای شما انجام خواهد داد.

ایجاد لینک های داخلی در وردپرس با SEO Post Content Links

با استفاده از افزونه ی SEO Post Content Linksقادر به ایجاد لینک های داخلی در وردپرس خواهید بود. خیلی ساده و تند لینک های منطقی و هوشمند در محتوای صفحات وب گاه وردپرسی خود را می توانید ایجاد کنید. این افزونه از تمام زبان ها کمک می کند و قادر است هر مقدار متن را پردازش کند، نیز هیچ تغییری در متن ها ایجاد نخواهد کرد. افزونه مورد نظر که توسط تیم content-links رشد یافته، تا اکنون توانسته است بیش از ۱۰۰۰۰ نصب پویا را در مخزن وردپرس ثبت کند.

نصب و راه اندازی افزونه

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس> افزونه> اضافه کردن مراجعه کرده و اقدام به نصب و پویا سازی آن می کنیم. حال بیایید ببینیم که چگونه این لینک های داخلی را ایجاد کنیم. در تصویر زیر دو صفحه ی متفاوت از وب سایتی را مشاهده می کنید که هیچ لینکی درون آن مشاهده نمی شود.

برای شروع کار با افزونه ی SEO Post Content Link از بخش پیشخوان وردپرس بر روی Content Links کلیک می کنیم. در صفحه ی باز شده با کلیک بر روی Settings پنجره ای باز می شود.

Count of links in text: این بخش مربوط به تعداد لینک ها در متن می باشد. که به طور پیشفرض حداکثر سه لینک برای هر متن بیان شده است. این افزونه کوشش خواهد کرد که تا ۳ لینک در متن ایجاد کند.
Black Words: همانطور که مشاهده می کنید دستورات افزونه تعدادی از Black Words را ایجاد می کند، اما اگر بخواهید می توانید این لیست را به گزینش خود ویرایش کنید.
در پایان گزینه گزینش ی Linking posts among themselves within one category را گزینش کنید و بر روی Save کلیک کنید.

در گام بعد باید کلمات کلیدی را که در طرز کار لینک شرکت می کنند را مشخص کنید.

در بخش Link anchors کلمات کلیدی مورد نیاز خود را وارد کنید. از ویژگی های برتر افزونه SEO Post Content links این است که شما می توانید از ریشه های کلمات برای ایجاد پیوند استفاده کنید. این افزونه به طور خودکار مکاتبه کلمه با ریشه های مربوطه را پیدا خواهد کرد و از کلمات خود برای ایجاد لینک های داخلی در وردپرس استفاده می کند.
دقت داشته باشید اگر ریشه کلمات و یا عبارات یافت نشوند، لینک ها ایجاد نخواهند شد. برای جدا کردن کلمات کلیدی می توانید از کاراکتر کاما (,) استفاده کنید. راه دیگر برای وارد کردن کلمات کلیدی کمک گرفتن از خود افزونه می باشد، به این ترتیب شما می توانید بر روی گزینه گزینش ی Get Words & Phrases در هر طبقه کلیک کنید تا افرونه کلمات کلیدی و عبارات را به صورت خودکار به این بخش اضافه کند، برای دریافت کلمات کلیدی همه ی طبقه ها می توانید بر روی گزینه گزینش ی Get words & phrases from all categories کلیک کنید. در ادامه کلمات مورد نظر خود را از بین کلمات پیشنهادی گزینش و باقی کلمات را حذف کنید. در پایان بر روی گزینه گزینش ی Save کلیک کنید.

این افزونه لیست Black Words را در نظر می گیرد تا کلمات را از Link anchors حذف کند. علاوه بر این به ابتدا و پایان جملات نیز توجه دارد تا در اطراف آن قرار نگیرند.

نتیجه پایانی

حال بیایید بررسی کنیم که آیا ایجاد لینک های داخلی در وردپرس صورت گرفته یا خیر!
همانطور که مشاهده کردید تنها با چند مرحله ی ساده، خیلی تند توانستیم لینک های منطقی و هوشمندی توسط افزونه ی SEO Post Content link ایجاد کنیم.

با تشکر از همراهی شما.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت