ایجاد کد امنیتی گوگل در وردپرس با افزونه Google Captcha

ایجاد کد امنیتی گوگل در وردپرس با افزونه Google Captcha

امنیت یک سایت یکی از پر اعتبار ترین مواردی است که مدیران سایت ها و وبمستران به آن اعتبار انبوه زیادی می دهند. این امنیت به شاخه های مختلفی تقسیم می شود و شما باید تمامی این شاخه ها را در نظر بگیرید. ایمن سازی یک سایت به معنای جلوگیری از نفوذ هکران و نفوذگران و بستن راه های نفوذ احتمالی می باشد تا از اطلاعات کاربران و سایت خود در مقابل هکران و اسپمرها محافظت نمایید.یکی از شیوه هایی که مقدور است امنیت سایت شما را به خطر بیندازد اسپم ها هستند که امروز میخواهیم برای مقابله با آنها از کد امنیتی گوگل در وردپرس کمک بگیریم.
چنانچه شما هم مشتاق استفاده از این امکان هستید، با ما همراه باشید…

کد امنیتی گوگل در وردپرس با افزونه Google Captcha

افزونه Google Captcha یک افزونه حرفه ای و سودمند برای ایجاد کد امنیتی گوگل در وردپرس یا همان کپچا می باشد. با اینکار می توانید از مخابره نظرات اسپم یا عضویت کاربران اسپم در سایت وردپرسی خود جلوگیری نمایید. این افزونه توانسته است از میان +۱۰۰,۰۰۰ نصب، امتیاز ۴/۲ از ۵ را به خود اختصاص دهد که نشان از محبوبیت افزونه و رضایت کاربران از کارایی این افزونه می باشد.

برخی از ویژگی‌های افزونه

قرار گرفتن کد امنیتی گوگل در وردپرس در بخش عضویت
قرار گرفتن کد امنیتی در بخش ورود به سایت
قرارگیری در هنگام ریست کردن پسورد
قرارگیری در محل ایجاد دیدگاه ها
قرار گیری در فرم های تماس موجود
قرارگیری در فرم های سفارشی
و…
نصب و راه اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه ابتدا اقدام به نصب و پویا سازی افزونه نمایید. پس از نصب و پویا سازی آن، در پیشخوان وردپرس، به بخش Google Captcha شوید تا تنظیمات افزونه را مشاهده کنید.

Settings

این بخش مربوط به تنظیمات همگانی و اصلی افزونه می باشد که باید آن را متناسب با سایت خود اعمال کنید.

Authentication

برای استفاده از این افزونه باید کلید API را سرویس دهنده کد امنیتی گوگل دریافت کنید. این بخش مربوط به کد پویا سازی افزونه می باشد که برای پویا سازی آن باید بر روی اصطلاح لینک شده Get the API Keys کلیک کنید. پس از ورود به این صفحه بخش هایی را باید تکمیل نمایید.

Register a new site: در این بخش باید مجوز استفاده کد امنیتی گوگل در وردپرس برای سایت مورد نظر خود را دریافت نمایید.
Label: عنوانی را برای کد امنیتی گوگل خود گزینش نمایید.
Choose the type of reCAPTCHA: گوگل کپچای شما از چه نوعی است؟ نوع آن را مشخص نمایید که برای استفاده در وردپرس باید گزینه گزینش reCAPTCHA V2 را گزینش کنید.
Domains: نشانی دامین های خود را وارد کنید! اگر از چند دامین استفاده می کنید و قصد استفاده از افزونه در چند سایت را دارید، در هر خط نام یک دامین را وارد کنید.
Accept the reCAPTCHA Terms of Service: این گزینه گزینش مربوط به قوانین گوگل جهت استفاده از این سرویس می باشد که باید آن را تایید کنید.

سپس با کلیک بر روی Register کد تاییدیه خود را دریافت نمایید و در افزونه وارد کنید.

General

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه می باشد.

Enable ReCaptcha for

در این بخش از شما می خواهد بخش های مورد نیاز خود جهت استفاده از کد امنیتی گوگل در وردپرس و نمایش آن را مشخص کنید.

Login form: اگر نیاز به نمایش کد امنیتی گوگل در فرم ورود به سایت را دارید، این بخش را تیک بزنید.
Registration form: اگر نیاز به نمایش کد امنیتی گوگل در فرم عضویت در سایت را دارید، این بخش را تیک بزنید.
Reset password form: اگر نیاز به نمایش کد امنیتی گوگل در فرم فراموشی رمز گذر را دارید، این بخش را تیک بزنید.
Comments form: اگر نیاز به نمایش کد امنیتی گوگل در بخش نظرات وردپرس را دارید، این بخش را تیک بزنید.
External Plugins: این بخش مربوط به افزونه های وردپرسی که در سایت شما نصب هستند می باشد که اگر قابلیت استفاده از کد امنیتی گوگل در وردپرس را داشته باشد می توانید کد امنیتی را در آنها نیز پویا نمایید.

Hide ReCaptcha in Comments Form for: توسط این گزینه گزینش می توانید کد امنیتی را برای نقش کاربری مورد نظر خود بی اثر سازید؛ به طور مثال می توانید برای مدیران خود کد امنیتی را نمایش ندهید.
ReCaptcha Version: ورژن کد کپچای خود را گزینش کنید؛ البته این گزینه گزینش باید با توجه به ورژن گزینش شده در سرویس گوگل هنگام دریافت کد تاییدیه باشد که تنها ورژن ۲ آن پویا است و می توانید از ورژن ۲ استفاده کنید.
Theme: استایل نمایشی کد امنیتی گوگل در وردپرس را گزینش کنید.
Whitelist Notification: لیست سفید یا Whitelist مربوط به کاربرانی است که برای آنها کد امنیتی نمایش داده نمی شود! به طور مثال هنگام گزینش نقش کاربری برای عدم نمایش کد امنیتی به آنها می توانید پیغامی را نیز به آنها نمایش دهید! برای نمایش پیغام می توانید پیام این بخش را شخصی سازی نمایید و معادل فارسی آن را بنویسید.
Miscellaneous Settings: این بخش نیز مربوط به تنظیمات اضافی افزونه می باشد و می توانید از این بخش تنظیمات افزونه را به وضعیت ابتدایی بازگردانید.
Custom Code: اگر می خواهید کد امنیتی خود را با استایل و CSS شخصی خود نمایش دهید، کافی است کد CSS، PHP یا جاوا اسکریپت خود را در این بخش وارد کنید و آن را پویا نمایید.
License Key: این بخش نیز مربوط به تنظیمات افزونه تجاری آن می باشد که در صورت استفاده از آن باید لایسنس مربوط به آن را در این بخش وارد کنید تا افزونه پویا شود.

سایر تنظیمات

Google Captcha Shortcode: این گزینه گزینش مربوط به نمایش کد امنیتی گوگل در مطالب یا برگه ها می باشد که اگر به آن نیاز داشته باشید لازم است این کد امنیتی را در صفحه مورد نظر خود وارد کنید تا کد امنیتی پویا شود.

با ذخیره سازی تنظیمات مربوط به افزونه در هر بخشی که در تنظیمات آن پویا کرده باشید، کد امنیتی گوگل در وردپرس به صورت خودکار نمایش داده می شود.

 


جمع بندی

امروزه اسپم یا هرزنامه بخشی از سیستم های الکترونیک را در برگرفته اند که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز از این مورد در امان نبوده است و هر روزه با تعدادی از نظرات یا کاربران اسپم در سایت وردپرسی خود مواجه می شویم که مقدور است در آینده برای ما مشکل ساز شوند. استفاده از کد امنیتی گوگل در وردپرس راه حلی انبوه سازگار برای رهایی از این اسپم ها می باشد که در این مقاله فراگیری استفاده از آن را خدمت شما دوستان ارائه کردیم.

راهنمای لغات

Domain: نامی منحصر به فرد برای یک سرور یا صفحه وب، مثلا Google.com یک دامین (نام دامین) است

Plugin: برنامه ای کوچک که قابلیت و امکانات خاصی را به یک برنامه بزرگتر اضافه میکند.

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت