عملیات بهینه سازی در وردپرس با افزونه WPSSO

عملیات بهینه سازی در وردپرس با افزونه WPSSO

عملیات بهینه سازی در وردپرس به کلکسیون اعمال و رفتارهایی گفته می‌شود که مدیران سایت‌ها و وبمستران بر روی سایت خود انجام می‌دهند و باید بدانید تک‌ به تک اعمال شما از طرف موتور‌های جستجو مورد بررسی قرار می‌گیرند و در رتبه‌بندی سایت شما تاثیر خود را دارند. تعدادی از کارها که اساس بهینه سازی موتور جستجو می‌باشند تاثیر زیادی دارند و تعدادی دیگر مقدور است تاثیر کمتری داشته باشند و حتی تعدادی از کارها تنها یک امتیاز مثبت به گزارش می‌آیند و انجام ندادن آنها مشکلی را در رتبه‌دهی به سایت شما بوجود نخواهند آورد.

عملیات بهینه سازی در وردپرس

انجام کارهای اساس و ابتدایی سئوی وردپرس پیش از هر مورد دیگری در سایت اعتبار دارد و انجام صحیح آنها باید از اعتبار ویژه‌ای برخوردار باشد. اعمال تنظیم ابتدایی عملیات بهینه سازی در وردپرس به‌ اندازه‌ای پر اعتبار است که باید آن را بدست متخصص بسپارید اما هزینه‌های فراوان آن مقدور است شما را به یادگیری آن ترغیب نماید! در این مواقع افزونه‌های عملیات بهینه سازی در وردپرس هستند که به کمک شما کاربران وردپرسی می‌آیند و شما را از هزینه‌های سنگین نجات می‌دهند.

افزونه‌های موجود در زمینه بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می‌کنند تا بتوانید تنظیمات ضروری و ابتدایی بهینه سازی موتور جستجو سایت خود را به راحتی و با هدایت آن افزونه انجام دهید و در هنگام تولید محتوای جدید مشکلات احتمالی را به شما نمایش می‌دهد تا با رعایت آنها بتوانید مطالب بهینه و کاملی را تولید نمایید.

افزونه WPSSO

یکی از افزونه‌هایی که می‌تواند شما را در زمینه عملیات بهینه سازی در وردپرس یاری نماید، افزونه WPSSO می‌باشد که با انجام تنظیمات ابتدایی می‌تواند راه را برای شما هموارتر سازد و به ارتقاء رتبه‌بندی سایت شما کمک شایانی نماید. این افزونه توانسته است از میان +۱۰,۰۰۰ نصب از روش مخزن وردپرس امتیاز ۴/۵ از ۵ را به خود اختصاص دهد که چنین امتیازی نشان از رضایت کاربران از افزونه و سودمند بودن آن می‌باشد.

برخی از ویژگی‌های افزونه

قابلیت انجام تنظیمات ابتدایی عملیات بهینه سازی در وردپرس
تنظیم متا‌تگ‌های پر اعتبار و تاثیر گذار در موتور‌های جستجو
قابلیت تنظیم شبکه‌های اجتماعی
قابلیت بهینه‌سازی تصاویر و ویدئو‌های سایت
قابلیت اتصال صفحات شبکه‌های اجتماعی
قابلیت اتصال سرویس‌های تجاری گوگل و فیسبوک
قابلیت اتصال به شبکه‌های توییتر و پینترست
قابلیت اشتراک‌گذاری خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی
قابلیت اعمال تنظیمات Cache و api
قابلیت نصب پلاگین‌های کمکی برای افزونه
قابلیت نمایش هدایت در هنگام مخابره مطالب
متاباکس بهینه بودن مطالب و برگه‌ها
و…


Essential General Settings

بخش اول تنظیمات افزونه مربوط به Essential General Settings می‌باشد که دربرگیرنده تنظیمات ابتدایی و اصلی افزونه است که نیاز است به دقت اقدام به وارد کردن اطلاعات خود نمایید.

Site Information

در این بخش باید اطلاعات سایت خود را وارد کنید.

Website Name: در این بخش باید نام یا عنوانی را برای سایت خود گزینش کنید! دقت کنید این بخش همان نام نمایش داده شده سایت در موتور‌های جستجو می‌باشد.
Website Description: این بخش مربوط به توضیحات مربوط به سایت می‌باشد که زیر نام در موتور‌های جستجو نمایش داده می‌شود.
Default Article Topic: در این بخش باید نوع فعالیت سایت خود را در میان عنوان‌های موجود گزینش کنید تا در عملیات بهینه سازی در وردپرس کمی به شما کمک کند.

Facebook / Open Graph

در این بخش باید اطلاعات صفحه و سرویس‌های فیسبوک سایت خود را وارد کنید.

Facebook Business Page URL: اگر در شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه‌ای تجاری دارید لازم است نشانی آن را در این بخش وارد کنید تا از تاثیر آن در گوگل و سایر موتور‌های جستجو برخوردار شوید.
Facebook Application ID: اگر از سرویس نرم افزار تلفن همراه فیسبوک برای سایت خود استفاده می‌کند لازم است ID مربوط به آن را در این بخش وارد نمایید.
or Facebook Admin Username(s): اگر ID خود را در بخش قبلی وارد نکرده‌اید، نام کاربری ادمین مربوط به صفحه یا نرم افزار تلفن همراه گوگل را در این بخش وارد کنید.
Default / Fallback Image ID: در این بخش باید ID مربوط به تصویر صفحه فیسبوک خود را وارد نمایید تا در از همان در بخش‌های مورد نیاز استفاده گردد.
or Default / Fallback Image URL: اگر ID مربوط به تصویر پروفایل صفحه فیسبوک خود را ندارید، نشانی آن را در این بخش وارد کنید.

Google / Schema

در این بخش باید اطلاعات صفحات گوگل سایت خود را برای عملیات بهینه سازی در وردپرس وارد کنید.

Google+ Business Page URL: نشانی صفحه تجاری خود در شبکه‌ اجتماعی گوگل پلاس را در این بخش وارد نمایید تا در نتایج جستجو گوگل در سایت شما به نمایش درآید.
Google Knowledge Graph: اگر دقت کرده باشید در هنگام جستجو تعدادی از سایت‌ها، اطلاعاتی در کنار نام سایت نظیر نشانی و تلفن نمایش داده می‌شود که این بخش مربوط به همان قسمت است؛ برای استفاده از آن کافی است گزینه‌های دلخواه خود در این بخش را تیک بزنید تا در نتایج جستجو سایت شما نیز نمایان شود.
Include Website Information for Google Search: توسط این گزینه گزینش می‌توان در قسمت اطلاعات سایت، اطلاعات وارد شده در بخش اطلاعات اصلی سایت را نیز نمایش دهید.
Include Organization Social Profile: توسط این گزینه گزینش می‌توانید اطلاعات موجود در شبکه‌های اجتماعی مربوط به صفحات خود را نیز در نتایج جستجو گوگل فراخوانی کنید.
Include Person Social Profile for Site Owner: توسط این گزینه گزینش می‌توانید پروفایل ادمین صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی را مشخص کنید.
Organization Logo URL: توسط این گزینه گزینش می‌توانید نشانی لوگوی سایت خود را جهت نمایش در نتایج جستجو وارد کنید.
Organization Banner URL: توسط این گزینه گزینش می‌توانید نشانی بنر تبلیغاتی سایت خود را جهت نمایش در بخش‌های تبلیغاتی گوگل و سایر موتور‌های جستجو و عملیات بهینه سازی در وردپرس وارد کنید.

Pinterest

Pinterest Company Page URL: در این بخش باید نشانی صفحه تجاری خود در شبکه اجتماعی پینترست را وارد نمایید.

Twitter

Twitter Business @username: در این بخش باید نام کاربری صفحه تجاری خود در شبکه اجتماعی توییتر را وارد نمایید.

Preserve Settings on Uninstall: گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف یک افزونه پیدا می‌کنند که با تیک زدن این گزینه گزینش در هنگام حذف افزونه، تنظیمات اعمال شده بر روی آن در دیتابیس سایت شما باقی خواهد ماند و با نصب مجدد افزونه تنظیمات آن بر روی افزونه پیاده‌سازی خواهد شد.
Add Hidden Debug Messages: با تیک زدن این گزینه گزینش پیام‌های مبنی بر خطا در افزونه بی اثر خواهد شد.
Hide All Pro Version Options: اگر دقت کرده باشید این افزونه دارای دو نسخه تجاری و مجانی می‌باشد که با استفاده از نسخه رایگان، گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری آن نیز به صورت بی اثر نمایش داده می‌شود! با تیک زدن این گزینه گزینش تمامی گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری افزونه بی اثر خواهد شد.
Options to Show by Default: با تیک زدن این گزینه گزینش تمامی گزینه‌های افزونه به وضعیت پیشفرض نمایش داده می‌شوند.

General Settings

تنظیمات اصلی افزونه دربرگیرنده اطلاعات اصلی سایت شما می‌شود که باید آن را تکمیل نمایید.

All Social Websites / Open Graph

بخش اولی که در بخش تنظیمات اصلی مشاهده می‌کنید، All Social Websites / Open Graph می‌باشد که مربوط به اطلاعات سایت می‌باشد.

Site Information

اطلاعات تکمیلی سایت خود را جهت نمایش در موتور‌های جستجو و عملیات بهینه سازی در وردپرس در این بخش وارد نمایید.

Website Name: در این بخش باید نام یا عنوانی را برای سایت خود گزینش کنید! دقت کنید این بخش همان نام نمایش داده شده سایت در موتور‌های جستجو می‌باشد.
Website Description: این بخش مربوط به توضیحات مربوط به سایت می‌باشد که زیر نام در موتور‌های جستجو برای عملیات بهینه سازی در وردپرس نمایش داده می‌شود.
Default Post / Page Type: در این بخش باید نوع برگه‌ها و مطالب خود را گزینش کنید.
Default Article Topic: در این بخش باید نوع و موضوع مقالات منتشر شده در سایت خود را گزینش کنید.

Titles / Descriptions

این بخش مربوط به تنظیمات نام و توضیحات سایت می‌باشد.

Title Separator: نام سایت شما از توضیحات با چه کاراکتری جدا شود؟ آن را مشخص نمایید.
Add Hashtags to Descriptions: نوع هشتگ‌ برای اضافه شدن به توضیحات را گزینش نمایید.

Authorship

توسط این بخش می‌توانید اطلاعات نویسندگان خود را تعیین کنید.

Author Profile URL Field: با این گزینه گزینش می‌توانید تعیین کنید اطلاعات نویسنده شما از کجا فراخوانی شوند که اگر می‌خواهید از شبکه‌های اجتماعی فراخوانی شوند کافی است نام شبکه اجتماعی آن را از این بخش گزینش نمایید.

Images

این گزینه گزینش نیز مربوط به تصاویر موجود در سایت شما می‌باشد که کمک زیادی در بهینه سازی تصاویر سایت می‌نماید.

Specific Websites and Publishers

این بخش مربوط به اطلاعات شبکه‌های اجتماعی سایت شما می‌باشد که باید برای گسترش و اشتراک‌گذاری مطالب در آنها این بخش را تکمیل نمایید؛ این بخش دربرگیرنده فیسبوک، توییتر، پینترست، گوگل، اینستاگرام، لینکدین، ساندکلود، مای اسپیس، یوتیوب و… می‌باشد که باید نشانی صفحات خود را در این بخش وارد کنید تا گامی در عملیات بهینه سازی در وردپرس می باشد.

Facebook

این بخش مربوط به تنظیمات صفحه فیسبوک شما می‌باشد که در صورت نیاز باید آن را تکمیل نمایید.

Facebook Business Page URL: اگر در شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه‌ای تجاری دارید لازم است نشانی آن را در این بخش وارد کنید تا از تاثیر آن در گوگل و سایر موتور‌های جستجو برخوردار شوید.
Facebook Application ID: اگر از سرویس نرم افزار تلفن همراه فیسبوک برای سایت خود استفاده می‌کند لازم است ID مربوط به آن را در این بخش وارد نمایید.
or Facebook Admin Username(s): اگر ID خود را در بخش قبلی وارد نکرده‌اید، نام کاربری ادمین مربوط به صفحه یا نرم افزار تلفن همراه گوگل را در این بخش وارد کنید.
Instagram Business URL: اگر از شبکه اجتماعی اینستاگرام در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در اینستاگرام را در این بخش وارد نمایید.

LinkedIn Company Page URL: اگر از شبکه اجتماعی لینکدین در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در لینکدین را در این بخش وارد نمایید.
Myspace Business Page URL: اگر از شبکه اجتماعی مای اسپیس در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در مای اسپیس را در این بخش وارد نمایید.
SoundCloud Business URL: اگر از شبکه اجتماعی ساند‌کلود در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در ساند‌کلود را در این بخش وارد نمایید.

Tumblr Business Page URL: اگر از شبکه اجتماعی تامبلر در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در تامبلر را در این بخش وارد نمایید.
YouTube Business Channel URL: اگر از شبکه اجتماعی یوتیوب برای نمایش ویدئو و فیلم‌های مرتبط با فعالیت خود در در سایت وردپرسی استفاده می‌کنید و صفحه‌ای پویا در این بخش دارید، کافی است نشانی صفحه تجاری خود در یوتیوب را در این بخش وارد نمایید.

Advanced Settings

این بخش به شما کمک می‌کند تا تنظیمات پیشرفته مربوط به افزونه و عملیات بهینه سازی در وردپرس را تنظیم نمایید که البته باید بدانید تنها یک بخش آن در نسخه مجانی قابل دست یابی است و بقیه بخش‌ها تنها در نسخه تجاری افزونه در دسترس خواهند بود.

Preserve Settings on Uninstall: گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف یک افزونه پیدا می‌کنند که با تیک زدن این گزینه گزینش در هنگام حذف افزونه، تنظیمات اعمال شده بر روی آن در دیتابیس سایت شما باقی خواهد ماند و با نصب مجدد افزونه تنظیمات آن بر روی افزونه پیاده‌سازی خواهد شد.
Add Hidden Debug Messages: با تیک زدن این گزینه گزینش پیام‌های مبنی بر خطا در افزونه بی اثر خواهد شد.
Hide All Pro Version Options: اگر دقت کرده باشید این افزونه دارای دو نسخه تجاری و مجانی می‌باشد که با استفاده از نسخه رایگان، گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری آن نیز به صورت بی اثر نمایش داده می‌شود! با تیک زدن این گزینه گزینش تمامی گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری افزونه بی اثر خواهد شد.
Options to Show by Default: با تیک زدن این گزینه گزینش تمامی گزینه‌های افزونه به وضعیت پیشفرض نمایش داده می‌شوند.

Extension Plugins and Pro Licenses

این بخش مربوط به ارتقا نسخه مجانی افزونه به نسخه تجاری می‌باشد که باید اقدام به تهیه لایسنس مربوط به افزونه نمایید؛ با وارد کردن لایسنس مربوط به افزونه تمامی ارتقا و بروز‌رسانی‌های افزونه از روش این بخش قابل دست یابی می‌باشد و دیگر نیازی به بروزرسانی دستی و از بین رفتن اطلاعات قبلی افزونه نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

استفاده از افزونه‌های بهینه سازی موتور جستجو در وردپرس می‌تواند شما را در زمینه بهینه سازی موتور جستجو و عملیات بهینه سازی در وردپرس دقیق‌تر و جامع‌تر سایت وردپرس‌تان یاری کند که در این مطلب و مطالب گذشته اقدام به معرفی و فراگیری چندین افزونه بهینه سازی موتور جستجو برای وردپرس نموده‌ایم که از میان آنها بتوانید برترین و جامع‌ترین آن را متناسب با نیاز خود استفاده نمایید و گاهی در یک افزونه امکاناتی وجود دارد که شما را از استفاده از چندین افزونه در زمینه‌های متفاوت بی‌نیاز می‌نماید.

راهنمای لغات

Cache: حافظه ای پنهان که در درون cpu قرار دارد و برای افزایش سرعت در رایانه است.

Plugin: برنامه ای کوچک که قابلیت و امکانات خاصی را به یک برنامه بزرگتر اضافه میکند.

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت