ساخت اسلایدر لایه ای در وردپرس با افزونه ی Layer Slider

ساخت اسلایدر لایه ای در وردپرس با افزونه ی Layer Slider

امروز با بحث ایجاد اسلایدر لایه ای در وردپرس همراه شما عزیزان هستیم. اسلایدر ها برای اهداف مختلفی از جمله معرفی سایت خود، بروز رسانی محتوای وب سایت، استفاده از انواع متفاوت رسانه ها، نمایش محصولات و خیلی از اهداف متفاوت دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. نیز ایجاد اسلایدری جذاب درون وب گاه باعث جلب نظر کاربر شده و زمان مدت بیشتری او را در وب گاه ماندگار می کند. این امر به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب گاه شما جذاب است. بنابراین، یک اسلایدر مقدور است به ارتقای درجه وب گاه شما نیز کمک کند البته اگر به جا و درست استفاده شود.
امروز در این پست قصد داریم در عرض ۵ دقیقه افزونه ای را به شما معرفی کنیم که خیلی ساده و تند امکان ساخت اسلایدر در وردپرس را به صورت انبوه جذاب و ایجاد کنید.

اسلایدر لایه ای در وردپرس با افزونه ی Layer Slider

با استفاده از افزونه ی Layer Slider می توانید اسلاید هایی کاملا رسپانسیو و چند لایه با ظاهری انبوه جذاب درون وب گاه وردپرسی خود ایجاد کنید. این افزونه که توسط تیم aumsrini رشد داده شده است. دارای دو نسخه ی پرمیوم و مجانی می باشد که ما در این فراگیری به بخش مجانی آن خواهیم پرداخت.

از امکانات نسخه ی مجانی این افزونه می توان به ایجاد اسلایدر هایی کاملا رسپانسیو، اضافه کردن چندین متن به اسلایدر، ایجاد اسلایدر هایی نامحدود، تنظیمات پیشرفته متن ها و تصویر ها در اسلایدر و ۹ جلوه متفاوت برای نمایش اسلاید اشاره کرد.

نصب و راه اندازی

bee-layer-slider-plugin-اسلایدر لایه ای در وردپرس

برای نصب افزونه Layer Slider به پیشخوان وردپرس> افزونه> اضافه کردن مراجعه کرده و اقدام به نصب و پویا سازی آن نمایید. پس از پویا کردن افزونه گزینه گزینش ای با نام Layer Slider در منوی پیشخوان وردپرس برای ایجاد اسلایدر لایه ای در وردپرس ظاهر می شود. با کلیک کردن بر روی آن، زیر منو هایی باز می شوند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

Global Settings

آموزش افزونه ی Layer Slider را از بخش تنظیمات آن شروع میکنیم. پس از کلیک بر روی گزینه گزینش ی Global Settings صفحه ای باز می شود که چهار تب در آن دیده می شود.

general settings-اسلایدر لایه ای در وردپرس

تب اول که General Settings نام دارد مربوط به تنظیمات همگانی اسلایدر لایه ای در وردپرس می باشد. از این بخش می توانید یک بک گراند پیشفرض برای اسلایدر های خود گزینش کنید. نیز شما قادر خواهید بود یک حاشیه با سایز و رنگ دلخواه برای همه ی اسلایدر های خود ایجاد کنید.

Text layer options

text layer options-اسلایدر لایه ای در وردپرس

تب بعدی که Text Layer Options نام دارد مربوط به تنظیمات متن هایی می باشد که در اسلایدر لایه ای در وردپرس نمایش داده می شوند. شما از این بخش می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

Animation: طرز به نمایش درآمدن متن .
Tap Padding: فاصله ی متن از بالا.
Left Padding: فاصله ی متن از چپ.
Font Size: سایز ی متن.
Text Color: رنگ متن.
Text Background color: رنگ بک گراند نوشته.
Text Padding: سایز ی بک گراند نوشته.

Image layer slider

image layer slider-اسلایدر لایه ای در وردپرس

تب سوم Image Layer Options نام دارد. شما در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به لایه ای از تصویر که بر روی بک گراند قرار می گیرد را مانند تب پیش تنظیم کنید.
تب پایان این صفحه How To Use می باشد که ویدئوی آموزشی از چگونگی استفاده از افزونه در آن گنجانده شده است. می توانید آن را نیز مشاهده کنید.

حال بیایید ببینیم که چگونه با افزونه Layer Slider یک اسلایدر لایه ای در وردپرس ایجاد کنیم.

Add New Slider

بر روی گزینه گزینش ی Add New Slider کلیک کنید. از این بخش می توانید متن ها و تصویر های خود را برای ساخت اسلایدر لایه ای در وردپرس وارد کنید.

add new slider-اسلایدر لایه ای در وردپرس

Slide Background Image: تصویر پیش زمینه ی اسلایدر خود را از این بخش گزینش کنید.
Image layer: از این بخش می توانید لایه از تصویر را روی پیش زمینه قرار دهید.
Text layer: متن های خود را از این بخش وارد کنید.

برای ایجاد چند اسلاید بر روی گزینه گزینش ی Add Slide کلیک کنید. در پایان بر روی گزینه گزینش ی گسترش کلیک کرده و پس از آن به زیر منوی Layer Sliders مراجعه کنید.

Layer Sliders

در این صفحه اسلایدرهایی که ایجاد کرده اید را می توانید ویرایش و یا حذف نمایید.

all slider-اسلایدر لایه ای در وردپرس

برای قرار دادن اسلایدر لایه ای در وردپرس، باید شورت کد اسلایدر مورد نظر خود را کپی کرده و همانند تصویر زیر آن را در نوشته یا یک صفحه قرار دهید.

pages-اسلایدر لایه ای در وردپرس

در پایان بر روی گزینه گزینش ی گسترش کلیک کنید. حال به نشانی صفحه ای که شورت کد اسلایدر را در آن قرار داده ایم مراجعه می کنیم.

result-اسلایدر لایه ای در وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید اسلایدر لایه ای در وردپرس بدون هیچ مشکلی درون وب گاه ایجاد شده است.

جمع بندی

ایجاد اسلایدر درون وب گاه نه تنها می تواند ظاهری پویا به آن ببخشد بلکه در رشد و بازدهی بیشتر آن می تواند موثر باشد. امروز ما به بررسی و فراگیری یکی از بهترین افزونه های ایجاد اسلایدر درون وب گاه پرداختیم. شما با تنظیم این افزونه می توانید اسلایدر هایی انبوه حرفه ای و جذاب درون وب گاه خود ایجاد کنید.

با تشکر از همراهی شما.

راهنمای لغات

plugin: برنامه ای کوچک که قابلیت و امکانات خاصی را به یک برنامه بزرگتر اضافه میکند.

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت