۹ افزونه وردپرس که ترافیک وب گاه شما را رشد می دهند

۹ افزونه وردپرس که ترافیک وب گاه شما را رشد می دهند

وردپرس بزرگترین پلتفرم و در حقیقت به نوعی اکوسیستم وبلاگ نویسی و گسترش محتوا در اینترنت است. هزاران افزونه متفاوت توسط شرکت ها و رشد دهندگان در سراسر دنیا برای وردپرس رشد داده شده که تقریبا هر گونه نیاز مرتبط با گسترش محتوا در وب را مرتفع می کنند. اگر شما نیز یک وب گاه وردپرسی راه اندازی کرده باشید مطمئنا اولین و مهمترین هدفتان می تواند رشد ترافیک برای کسب درآمد از سایتتان باشد.

پس از بررسی هایی که توسط ما انجام شده ۹ افزونه وردپرس زیر به نام بهترین افزونه ها برای رشد ترافیک سایت با ساده ترین شیوه مقدور گزینش شده اند که به اختصار معرفیشان می کنیم:


پلاگین وردپرس شماره یک: Share Buttons by AddThis

پلاگین وردپرس شیردیس

با نصب این افزونه وردپرس خوانندگان سایت شما می توانند به سادگی مطالب سایت را در انواع شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و تویتر به اشتراک بگذارند. این افزونه این امکان را می دهد که شما محل قرارگیری و نحوه نمایش ویجت را گزینش کرده و برپایه طراحی سایت آن را شخصی سازی کنید.
شماره دو: Yoast SEO

پلاگین وردپرس یوست
یوست یکی از بهترین افزونه های مدیریت seo سایت است که مرتبا مطالب و کیفیت سایت شما را برای بهینه سازی در موتورهای جستجو نظیر گوگل ارزیابی می کند. این افزونه وردپرس پیش از اینکه شما مطلبی را منتشر کنید در صفحه گسترش مطلب همزمان با نوشتن، از شما کلمه کلیدی اصلی را تقاضا می کند و سپس پست را آنالیز کرده و بصورت همزمان توصیه های سودمند برای بهبود درجه صفحه در موتور جستجوی گوگل را ارائه می دهد.

یوست پیش نمایشی از مطلب شما در صفحه نتایج گوگل را هم نشان می دهد تا نام و توضیحات مطلب را بتوانید برای نمایش سازگار بهینه تر کنید.

شماره سه: OptinMonster

پلاگین وردپرس آپتین مانستر
آیا می دانستید که بیش از ۷۰ درصد بازدیدکنندگان وب گاه شما پس از خواندن مطلب سایت را ترک می کنند؟ چرا؟ چون اکثر مردم وبلاگ شما را پیدا می کنند و مطلب مدنظرشان را می خوانند و می روند، این یک الگوی طبیعی است. اما آیا به نظرتان بهتر نیست که همان بازدیدکنندگان را در وبسایتتان مشترک کرده و مطالب جدید را برای آنها پست الکترونیک کنید؟ این یکی از بهترین شیوه هایی است که بازدیدکنندگان خود را مجدد به وب گاه بازمی گردانید. optinMonster به کمک پاپ آپ فرمی که در صفحه محتوا در سایت باز میکند به شما کمک خواهد کرد تا لیستی از پست الکترونیک های بازدیدکنندگان خود را جمع آوری نموده و اقدام به مخابره خبرنامه های منظم بکنید. البته سعی کنید در این راه دگرگونی به اسپمر نشوید.

شماره چهار: Inline Related Posts

پلاگین وردپرس اینلاین ریلیتد پست
این افزونه وردپرس مطالب مرتبط با موضوع را در داخل محتوای آن صفحه قرار می دهد و باعث می شود مطالب پیشنهادی به کاربر در کانون توجهش قرار گرفته و برای مطالعه مطالب دیگر زمان زیادی را در وب گاه شما صرف کنند.

پست های مرتبط

بر اساس ادعای خودشان پس از یک هفته تست بر روی یک وب گاه کم ترافیک، بازدید صفحات آن حدود ۹۹٪ رشد یافت.

شماره پنج: Click to Tweet

پلاگین وردپرس کلیک تو توییت

این افزونه این امکان را میدهد که بازدیدکنندگان بتوانند بسادگی در همان صفحه بخشی از مطالب انتخابی شما را با یک کلیک توییت کنند. این ویژگی در انتقال کاربران تویتر به وب گاه شما انبوه تاثیر گذار است.

شماره شش: Instant Articles for WP

پلاگین وردپرس اینستنت آرتیکلز
فیسبوگ قابلیت جدیدی به اسم instant articles ایجاد کرده است تا ناشران بسرعت بتوانند مطالب وب گاه خود را در صفحه فیسبوک شان نیز منتشر کنند و این افزونه وردپرس در حقیقت این قابلیت را به وبسایتتان اضافه می کند تا صفحه فیسبوک را به وردپرس متصل کنید.

این افزونه همزمان که ترافیک سایت را رشد می دهند، تعداد بازدید پست های پیج فیسبوکتان را نیز رشد خواهد داد.

شماره هفت: Google XML Sitemaps

پلاگین وردپرس سایت مپ جنریتور
این افزونه وردپرس یک نسخه استاندارد sitemap با نوع xml از لینک ها و صفحات وب گاه ایجاد می کند. به کمک sitemap.xml موتورهای جستجو نظیر گوگل و بینگ آسوده تر و بهتر صفحات وب گاه شما را ایندکس خواهند کرد. در ضمن به کمک sitemap موتورهای جستجو درک بهتری از ساختار درختی لینک های وب گاه پیدا می کنند و این کارایی موتور جستجو را برای نمایش نتایج دقیقتر و بهتر رشد می دهد.

شماره هشت: disqus

پلاگین وردپرس دیسکاس
disqus یک ابزار کامل برای ایجاد کامنت و بحث ها در وب سایت هاست. کاربران این سیستم بسادگی می توانند از روش گوگل یا اکانت فیسبوک خود احراز هویت نموده و به disqus لاگین شوند. نیز می توانند در بحثی مشترک شوند تا اعلانات آن بحث توسط پست الکترونیک به آن کاربر آگاهی داده شود، همین ویژگی پر اعتبار در برگرداندن بازدیدکنندگان به سایت انبوه سودمند است و منجر به رشد ترافیک سایتتان خواهد شد.

شماره نه: congoro widget

پلاگین وردپرس کانگورو
با قراردادن ویجت کانگورو در وب گاه خود علاوه بر گرفتن سرویس مطالب پیشنهادی و آمار تحلیلی ترافیک، درآمد هم کسب می کنید! اگر وبمستر هستید و قصد درآمدزایی از ترافیک را دارید و یا وسیله یا سرویسی را می خواهید از روش وب گاه خود بفروش برسانید ولی ترافیک کافی در اختیار ندارید کانگورو بدون نیاز به علم فنی مشکل شما را حل کرده است.

شما با تنها یک خط کد یا نصب افزونه وردپرس می توانید قابلیت مطالب مشابه و پیشنهادی را به وب گاه خود اضافه کنید و نیز در صورت تمایل به عضویت در پنل کاربری کانگورو می توانید اطلاعات و آمار تحلیلی ترافیک خود را مشاهده کنید.

کانگورو با فناوری پردازش زبان طبیعی فارسی، که به اختصار NLP نامیده می شود و با برپایه تکنولوژی text analysis صفحات وب گاه شما را تجزیه و تحلیل نموده و روابط میان مطالب منتشر شده را برپایه قرابت معنایی و موضوعی کشف می کند. گاهی لابه لای آیتم های پیشنهادی، مطالبی از وب گاه های دیگر را نمایش می دهد. این آگهی ها مرتبط با موضوع مطلب شماست و در صورت کلیک کاربران مبلغی را در گزارش کاربریتان شارژ می کند.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت