آموزش ساخت طبقه در وردپرس

آموزش ساخت طبقه در وردپرس

پس از آنکه سیاحت کوتاهی در دنیای وبمستر تولز داشتیم، قصد داریم به وردپرس بازگردیم و تمامی بخش های متفاوت آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. در این مقاله با فراگیری ساخت طبقه در وردپرس همراه شما هستیم.

آموزش ساخت طبقه در وردپرس

بدین منظور در ابتدا باید به پنل کاربری خود وارد شوید. به صفحه yoursite.ir/wp-admin وارد شده و نام کاربری و رمز گذر خود را وارد نمایید. پس از وارد کردن اطلاعات و فشردن دکمه ورود، به پیشخوان وردپرس وارد خواهید شد.

توضیحات تکمیلی: برای ساخت طبقه لازم است که دست یابی گزارش کاربری شما، ادمین (مدیر کل) باشد.

حال باید به صفحه “دسته ها” مراجعه کنید؛ ماوس را بر روی گزینه گزینش “نوشته ها” از منوی سمت راست قرار داده و پس از آن بر روی گزینه گزینش “دسته ها” کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه گزینش طبقه ها، به صفحه طبقه ها مواجه خواهید شد. سمت چپ صفحه به طبقه هایی که هم اکنون در سایت شما تعریف شده اختصاص داده شده و سمت راست صفحه نیز به بخش اضافه کردن طبقه تازه اختصاص داده شده است (تصویر پایین).

در قسمت شماره ۱، شما می توانید نام طبقه خود را مشخص کنید.
در قسمت شماره ۲، باید نامک یا همان URI مربوط به طبقه خود را مشخص کنید. در این قسمت اگر قصد دارید از عباراتی متشکل از ۲ یا چند کلمه استفاده نمایید، به جای اسپیس، از دَش ( – ) استفاده کنید.
در قسمت شماره ۳، اگر قصد دارید طبقه شما، زیر طبقه یک طبقه دیگر قرار گیرد، از این قسمت، آن طبقه را گزینش نمایید.
در قسمت شماره ۴، شما می توانید برای طبقه خود، توضیحاتی ارائه دهید (اختیاری).

در نهایت نیز بر روی دکمه “افزودن طبقه تازه” کلیک کنید. تبریک! طبقه جدید شما به درستی ساخته شد.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت