تعیین زمان تقریبی مطالعه پست در وردپرس با افزونه Reading Time WP

تعیین زمان تقریبی مطالعه پست در وردپرس با افزونه Reading Time WP

باسلام خدمت شما کاربران وردپرسی!
محتوای سایت مهم ترین محصول ارائه شده به کاربران است که تقریبا تمامی کاربران سایت به علت وجود محتوای خوب از سایت ها بازدید می کنند.
یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران سایت ها جذب کاربران و نیز نگه داشتن کاربران برای زمان طولانی تر در سایت است. این امر با ارائه محتوای با کیفیت صورت می گیرد که گاهی با وجود کیفیت بالای مطالب کاربران زمان کمی را در سایت سپری می کنند. یکی از راه های سودمند برای نگه داشتن کاربر، تعیین زمان تقریبی مطالعه در وردپرس برای یک مطلب است. با اینکار می توان تکلیف کاربر را مشخص کرد که در زمان مشخصی می تواند این مطلب را تا انتها و به راحتی مطالعه کند.

زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

در این مقاله قصد داریم افزونه ای را برای شما کاربران وردپرسی معرفی کنیم که توسط آن قادر به نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس خواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه Reading Time WP

افزونه Reading Time WP یک افزونه حرفه ای و سودمند برای وردپرس است. این افزونه با توجه به مطالعه سایر کاربران و میانگین زمانی که صرف آن می شود، زمان کل را محاسبه کرده و در سایت نمایش می دهد. افزونه مذکور توانسته است از میان +۲,۰۰۰ نصب خود امتیاز کامل ۵ از ۵ را به خود اختصاص دهد.

برخی از ویژگی های افزونه

قابلیت تخمین زمان مطالعه یک مطلب
قابلیت نمایش زمان بر حسب ثانیه یا دقیقه
قابلیت شخصی سازی ظاهر افزونه
تنظیم آسان و ساده افزونه
و…
نصب و راه اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه، ابتدا اقدام به نصب و فعال سازی می کنیم. پس از نصب، بخشی به نام Reading Time WP در منوی وردپرس نمایان می شود که از روش بخش تنظیمات در دسترس خواهد بود. با ورود به این بخش می توانید تنظیمات افزونه را با توجه به نیاز خود انجام دهید.

Reading Time Settings

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه برای نمایش آن در سایت است.

Reading time label: در این بخش باید عنوانی را جهت نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس وارد کنید؛ در سایت نیز زمان در کنار همین نام نمایش داده می شود.
Reading time postfix: در این بخش باید عنوانی را برای نمایش زمان گزینش کنید که به صورت پیشفرض بر روی minutes قرار دارد. با استفاده از این بخش می توانید این کلمه را شخصی سازی کنید و از کلماتی نظیر دقیقه استفاده کنید.
Reading time postfix singular: این بخش نیز برای نمایش نام زمان است؛ اما نمایش آن مربوط به زمانی است که تخمین زمان مطالعه یک مطلب در وردپرس و کمتر از یک دقیقه باشد. در صورت کمتر بودن آن، نام وارد شده در این بخش را نمایش می دهد؛ به طور مثال می توانید نام کمتر از یک دقیقه را در این بخش وارد کنید.

Words per minute: در این بخش باید تعداد کلمات مطالعه شده در هر دقیقه را گزینش کنید؛ به صورت پیشفرض بر روی ۳۰۰ کلمه قرار دارد و به این معنی است که در هر دقیقه ۳۰۰ کلمه به طور تقریبی خوانده می شود. در صورتی که فکر می کنید تعداد کلمات خوانده شده در هر دقیقه متفاوت است باید این بخش را دگرگونی دهید.
Insert Reading Time before content: در صورت نیاز به نمایش خودکار زمان زمان تقریبی مطالعه در وردپرس باید این بخش را تیک بزنید؛ با تیک زدن این گزینه گزینش پیش از محتوای مطلب شما زمان تخمینی نمایش داده می شود.
Shortcode: در صورت نیاز به نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس می توانید به جای استفاده از گزینه گزینش قبلی، از شورت کد مربوط به آن استفاده کنید. برای اینکار کافی است شورت کد مربوطه را در بخش مناسبی از سایت خود قرار دهید.

جمع بندی

نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس برای بک مطلب، می تواند کاربران را تشویق به مطالعه مطالب سایت کند. در این مقاله اقدام به معرفی افزونه ای برای وردپرس کردیم که توسط آن قادر به نمایش این زمان تخمینی مطالعه پست در وردپرس خواهید بود.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت