می توانید هر فیلتر صورتی که می خواهید داشته باشید

می توانید هر فیلتر صورتی که می خواهید داشته باشید

یک گروه از محققان در دانشگاه Czech Technical در پراگ الگوریتمی باهوش مصنوعی ساختند که می تواند از صورت ها انیمیشنی در سبک دیگری از تصویر (مثل نقاشی رنگ روغن یا فرم مجسمه) بسازد. بهتر بگوییم این یعنی رقابت با اسنپ چت و فیسبوک مجدد شروع می شود.

پروفسور دنیل سیکورا (Professor Daniel Sýkora) یک ویدئوی الگو از این تکنولوژی منتشر کرده است. سیکورا با آخرین پروژه اش شناخته می شود. پروژه ای کامیاب که به وسیله ی آن پژوهشگران می توانستند ویدئوی یک سخنرانی یا صحبت عادی یک فرد را طوری دگرگونی دهند که انگار چیزی کاملا متفاوت می گوید.

با این نرم افزار می توانید از یک نقاشی رنگ روغن یا مجسمه تصویر بگیرید و آن را به ویدئوی افراد در حال صحبت کردن اضافه کنید.
یعنی می توانید هر فیلتری که می خواهید روی صورت داشته باشید.
گروه دیگری از محققان توانستند استایل یک تصویر را به دیگری منتقل کنند. یعنی نرم افزار دو تصویر را طوری مخلوط می کند که متوجه آن نمی شوید. برای مثال می توانید تصویر یک روز بارانی خانه ی خود را با آسمان یک روز آفتابی مخلوط کنید و تصویر زیبایی بسازید.

ظاهرا این قابلیت از اسنپ چت و اینستاگرام قوی تر است. فیلترهای اینستاگرام و اسنپ چت که صورت شما را شبیه موش و گربه می کند یا بالای سرتان تاج می گذارد، جالب است. اما سیکورا جیزی متفاوت ساخته است.

نرم افزار جدید سیکورا کمی به فیلتر صورت در هردوی آن ها شبیه است. با این فرق که بر چهره ی انسان ها تمرکز دارد. با این نرم افزار می توانید از یک نقاشی رنگ روغن یا مجسمه تصویر بگیرید و آن را به ویدئوی افراد در حال صحبت کردن اضافه کنید. یعنی می توانید هر فیلتری که می خواهید داشته باشید. ویدئویی که این نرم افزار می سازد شگفت انگیز است.

این که دقیقا این نرم افزار با چه مکانیسمی کار می کند نامشخص است. اما مشخصا بر machine learning بنا شده است. این نرم افزار می تواند چهره ها را تشخیص دهد و بک گراند و فورگراند تصاویر را جدا کند. همان طور که الگوریتم کامپیوترهای مدرن این کار را انجام می دهند.

تیم پژوهشی سیکورا یافته هایشان را در کنفرانس ACM’s SIGGRAPH ارائه خواهند کرد.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت