یادگیری آسان با فلش کارت؛ نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه Tinycards

یادگیری آسان با فلش کارت؛ نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه Tinycards

یادگیری موضوعات جدید همیشه کار جالب و لذت بخشی نیست. در این زمینه روش های جدیدی به یاری کاربران آمده که تعدادی از آن ها به موفقیت هایی هم رسیده اند. ازجمله ی این روش ها، می توان به استفاده از فلش کارت اشاره کرد. اپلیکیشن های مختلفی هم در رابطه با همین تکنیک طراحی شده اند. قصد داریم نقد و بررسی این هفته را به یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزشی مبتنی بر فلش کارت یعنی «تاینی کاردز» (Tinycards) اختصاص دهیم. در ادامه با ویوپرس مگ و نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز همراه باشید.معرفی کلی نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز

شرکت و نرم افزار تلفن همراه «دولینگو» (Duolingo) در زمینه ی فراگیری زبان شهرت و محبوبیت زیادی دارد. این شرکت سال گذشته نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز را روانه ی اپ استور کرد. منظور اصلی این اپلیکیشن، فراگیری در زمینه های گوناگون با استفاده از فلش کارت های متنوع و جذاب است. به همین خاطر، قرار نیست که کاربر با استفاده از این نرم افزار تلفن همراه موضوع پیچیده ای مثل نظریه ی ریسمان را یاد بگیرد، بلکه منظور این نرم افزار تلفن همراه فراگیری مواردی مانند پرچم و پایتخت کشورها یا یادگیری نام استخوان های بدن انسان است. نسخه ی اندرویدی این نرم افزار تلفن همراه هم چندی پیش و حدود یک سال بعد از عرضه ی نسخه ی iOS در پلی استور عرضه شد.

رابط کاربری نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز

در لحظه ی ورود به اپلیکیشن، گزینه ای برای ورود و ثبت نام نمایان می شود. ساخت گزارش کاربری فوق العاده آسان است و با حساب های گوگل و فیسبوک هم می توانید وارد نرم افزار تلفن همراه شوید. البته بدون گزارش کاربری هم می توانید از تاینی کاردز استفاده کنید ولی برای پیگیری فلش کارت ها، بهتر است که گزارش کاربری ایجاد کنید. در بالای صفحه ی اصلی نرم افزار تلفن همراه ۴ تب مشاهده می شود که به ترتیب از چپ به راست، برای صفحه ی اصلی، جستجو، ایجاد فلش کارت و تنظیمات گزارش کاربری هستند. در مجموع می توان گفت که طراحی این نرم افزار تلفن همراه ساده و جذاب است و کاربر خیلی تند می تواند از چم وخم نرم افزار تلفن همراه سر دربیاورد.

ویژگی ها و کارکرد نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز

در صفحه ی اصلی این اپلیکیشن، تعدادی موضوع و گزینه ای برای یافتن حساب های کاربری دیگران به نمایش درمی آید. اگر روی موضوع خاصی ضربه بزنید، می توانید یادگیری در رابطه با آن موضوع را با فلش کارت های مربوطه ابتدا کنید. اگر هم روی گزارش کاربری فردی ضربه بزنید، می توانید از موضوعات آموزشی که آن کاربر ایجاد کرده است، استفاده کنید. برای اول کار، بهتر است حساب های کاربری مربوط به توسعه دهندگان را فالو کنید که هرکدام دربرگیرنده چندین موضوع جذاب هستند. از جمله ی این حساب های کاربری می توان به Duolingo اشاره کرد که در آن چندین دسته ی مربوط به فراگیری زبان وجود دارد یا TinyGeo که چندین موضوع مربوط به جغرافیا در آن قرار دارد.

بعد از گزینش موضوع، فرآیند یادگیری ابتدا می شود. هرکدام از این موضوع ها دربرگیرنده چند درس هستند که در هر درس چندین فلش کارت وجود دارد. روند کلی مانند همان تکنیک معروف فلش کارت است، اما در این نرم افزار تلفن همراه با استفاده از جلوه ها و کارهای دیگر، روند یادگیری چندان خسته کننده نیست. در حین استفاده از فلش کارت ها، پرسش های سه گزینه ای ظاهر می شوند که کاربر باید جواب درست را گزینش کند. در مراحل بالاتر کاربر باید جواب مربوط به فلش کارت را تایپ کند. با اتمام یک درس، کاربر می تواند به درس بعدی مراجعه کند و برای جلوگیری از فراموشی درس های قبل، می تواند به آن ها هم سر بزند.

یکی دیگر از نکات جذاب این اپلیکیشن، امکان ایجاد فلش کارت ها و اشتراک گذاری آن ها است. انجام این کار انبوه ساده است و همین باعث شده که تاینی کاردز بانک اطلاعاتی گسترده ای برای انواع و اقسام موضوعات داشته باشد. طبق گفته ی توسعه دهندگان، در تاینی کاردز بیش از ۲۰۰ هزار بخش متفاوت برای یادگیری وجود دارد.


سخن آخر

اپلیکیشن های متعددی در زمینه ی فلش کارت ها عرضه شده اند که هرکدام نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند. نرم افزار تلفن همراه تاینی کاردز-و به خصوص نسخه ی اندرویدی آن-در این زمینه جدید محسوب می شود. اما به خاطر بانک اطلاعاتی گسترده ای که دارد، توانسته محبوبیت زیادی را کسب کند. این نرم افزار تلفن همراه همان اول تکلیفش را با کاربر مشخص می کند که قرار نیست برای موضوعات پیچیده ای مانند فرمول های پیشرفته ی ریاضی و فیزیک مورد استفاده قرار بگیرد. به جای آن، مخاطب این نرم افزار تلفن همراه کاربرانی هستند که در اوقات بیکاری می خواهند موضوعات جدید و جذابی را یاد بگیرند. تاینی کاردز ظاهر دل نشینی دارد و استفاده از آن آسان است. در کنار همه ی این توضیحات، این نکته را باید ذکر کنیم که تاینی کاردز کاملا مجانی است و بدون پرداخت پول می توان از تمام ویژگی های آن استفاده کرد.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت