انواع محتوای موجود در وب: محتوای ویدیویی

انواع محتوای موجود در وب: محتوای ویدیویی

در قسمت اول از سری مقالات “انواع محتوای موجود در وب“، انواع محتواها یا انواع ایده هایی که برای تولید محتوا در حوزه آنلاین می توان از آن ها بهره برد را بیان کردیم.

سپس در ادامه و در قسمت دوم، به محتوای اینفوگرافیک پرداختیم و پس از آن، تصاویر Meme را مورد بررسی قرار دادیم.

حال در این قسمت از انواع محتوای موجود در وب می خواهیم به یکی از محبوب ترین محتواهای این روزهای دنیای مجازی، یعنی محتوای ویدیویی بپردازیم، با ویوپرس همراه باشید.

محتوای ویدیویی

اگر بخواهیم به صورت کامل درباره محتوای ویدیویی سخن بگوییم، شاید لازم باشند که صرفا چندین و چند مقاله را به این نوع از محتوا اختصاص بدهیم. اما چیزی که درباره تمامی انواع متفاوت محتوای ویدیویی صادق است، این است که در ویدیو، می توان پیام و مفهومی را انبوه ساده تر و بهتر به مخاطب عرضه داشت.

در ویدیو، با استفاده از قدرت بصری و پویایی آن، می توان تاثیر بیشتری بر روی مخاطب گذاشت و مخاطب نیز، محتوا و مضمون محتوای ویدیویی را بیش از انواع دیگری از محتوا به خاطر خواهد سپرد.

چگونه از محتوای ویدیویی بهره ببرید

همان طور که تا بدین جا متوجه شده اید، محتوای ویدیویی یکی از پر اعتبار ترین و بهترین انواع محتواهای موجود در وب است (اگر نخواهیم بگوییم پر اعتبار ترین و بهترین محتوای موجود در وب). بنابراین باید بدانید که حجم فعالیت ها و هزینه های مورد نیاز برای ساخت یک ویدیو نیز به همان نسبت بالاست. ویدیو صرفا یک تصویر متحرک و کلکسیون ای از چندین فریم نیست، بلکه یکی از پر اعتبار ترین نکاتی که می تواند ویدیو را تاثیرگذار کند، محتوایی است که قرار است در آن ویدیو بیان شود و یا به صورت زیرنویس در آن به نمایش دربیاید.

محتوای ویدیویی خود را روی یوتیوب و یا آپارات قرار دهید. باید بدانید که این پلتفرم ها برای اشتراک گذاری ویدیو به وجود آمده و علاوه بر آن، کاربران بیشماری دارند، در نتیجه شما با این کار می توانید محتوای خود را برای تعداد بیشتری از مخاطبین به نمایش بگذارید (همچنین فعالیت برند شما در شبکه های اجتماعی یکی از پارامترهایی است که گوگل برای درجه دهی وب گاه ها به آن توجه می کند، بنابراین، این کارِ شما، حکمِ “یک تیر و دو نشان” را خواهد داشت).

مواردی که باید در نظر گرفت

ساخت یک ویدیو ارزان نیست. بنابراین اگر می خواهید در مسیر ساخت محتوای ویدیویی قدم بردارید، این کار را بتدریج انجام دهید!

ویدیوهایتان را بلند نسازید. این روزها، زمان بیش از پیش ارزش پیدا کرده است و کاربران دوست دارند در کمترین زمان ممکن، اطلاعات مورد نیاز خود را از ویدیو دریافت کنند. ۲ تا ۳ دقیقه می تواند زمان خوبی برای محتوای ویدیویی شما باشد.

دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص محتوای ویدیویی با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت