چگونه درآمد وب گاه خود در تبلیغات کلیکی را رشد دهیم؟

چگونه درآمد وب گاه خود در تبلیغات کلیکی را رشد دهیم؟

این روزها دغدغه بسیاری از وب مسترها کسب درآمد موثر بواسطه ی نمایش بنرهای تبلیغاتی است که این امر به عوامل گوناگونی مانند میزان بازدید روزانه، سایز بنر و جایگاه بنر بستگی دارد. از دیگر چالش های پیش رو، جلوگیری از نامرتب شدن ظاهر وب سایت و ایجاد مزاحمت برای کاربران توسط تبلیغات است.

باتوجه به مطلب فوق می خواهیم تجربه یکی از نمایش دهندگان ویوپرس را شرح دهیم:

دانلود گذر وب سایتی با درجه الکسا ۴۶۵ ایران (در حال حاضر درجه الکسای این سایت ۳۹۰ است)، در زمینه دانلود مجانی نرم افزار، موسیقی، فیلم و سریال فعالیت می کند. این وب سایت از تبلیغات کلیکی برای جذب درآمد خود استفاده کرده و برای رشد این درآمد، راه کارهای زیر را با کمک ای‎نتورک پیش گرفت:

راه کارهای پیشنهادی:

تاثیر هدفمندی وب سایت و نمایش کد اسکرولی در رشد درآمد:

در ابتدا، وب گاه دانلود گذر، کد ۱۰۰*۳۰۰ را در صفحه اصلی قرار داده بود، در بررسی صورت گرفته بر روی این وب سایت، ای‎نتورک بواسطه ی هدفمند کردن وب سایت دانلود گذر در موضوعات “فرهنگی، هنری،سینما و موسیقی” و “دانلود آپلود” و اضافه کردن کد اسکرولی در تمامی صفحات، موجب شد که تعداد کلیک های ارسالی ۲.۸ یکسان و درامد کسب شده ۲.۵ یکسان شود.

علت تاثیر کد اسرولی در رشد درآمد وب سایت :

با قرار دادن کد اسکرولی، زمانی که کاربر وب سایت را به سمت پایین اسکرول می کند تبلیغی در سایز ۹۰*۷۲۸ به صورت ثابت در بالای وب سایت نمایش داده می شود، این کد برای وب سایت هایی با طراحی واکنش گرا (responsive) نیز قابل استفاده است.

تاثیر نمایش بنر در ابتدا یا انتهای مطالب در رشد درآمد:

در رابطه با قرار دادن بنرها در جایگاه مناسب، ابتدا و انتهای مطالب صفحات داخلی، از CTR بالایی برخوردار هستند. با در نظر گرفتن این موضوع و طراحی وب سایت دانلود گذر اظهار شد ۲ بنر به سایز ۹۰*۹۷۰ در بالای مطالب تمامی صفحات قرار گیرد که با این دگرگونی نسبت به مرحله پیش تعداد کلیک های دریافتی ۵.۶ یکسان و درآمد کسب شده ۷.۸ یکسان شده است.

تاثیر نمایش بنر لایت باکس در رشد درآمد:

از سرویس های دیگر ویوپرس برای نمایش تبلیغات کد لایت باکس بوده که به نمایش دهندگان این امکان را می دهد تا بتوانند یک تبلیغ بزرگ در سایز ۶۰۰ در ۳۰۰ را در زمان ورود هر کاربر به سایت، به صورت یک صفحه بزرگ نمایش دهند. این کد نیز برای وب سایت هایی با طراحی واکنش گرا (responsive) قابل استفاده است.

با این توصیف، پس از اضافه کردن کد لایت باکس در صفحه اصلی، نسبت به مرحله پیش تعداد کلیکهای ارسالی ۲.۷۶ یکسان و درآمد حاصل ۲.۱ یکسان شده است.

تمامی تغییرات فوق، منجر به ۱۸ یکسان شدن نمایش تبلیغات ویوپرس در وب سایت دانلود گذر و ۱۶.۱ یکسان شدن در آمد حاصل نسبت به درآمد ابتدایی شده است.

به نطر می رسد پول درآوردن آسان شده، شما اینگونه فکر نمی کنید؟!

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت