استفاده از زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

استفاده از زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

نوشتن زیرنویس های استاندارد و جذاب برای تصاویر در وب سایت، هنر شما را نشان می دهد. تصاویر با برقراری مکاتبه با خوانندگان و ایجاد جذابیت بیشتر در محتوا، سئوی وب سایت را هم بهبود می بخشد.
در هر حال، بیش از آنکه تصاویر جدید اضافه کنیم باید به بهینه سازی آن ها بپردازیم. برای بهبود سئوی سایت باید از کلمات کلیدی در نام تصویر و برچسب ALT استفاده کرد، زیرا تنها از این طریق، موتورهای جستجو متوجه محتوای تصویری می شوند. اجازه دهید به اعتبار استفاده از زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس بپردازیم.

زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

هنوز یکی از عوامل بهینه سازی تصویر یعنی زیرنویس های تصویر، نادیده گرفته می شود. برای انجام این کار، دقیقا مانند اینستاگرام یک خط توضیحات در پایین تصویر اضافه می شود که معمولا دربرگیرنده اطلاعات مربوط به منابع و متن است.

نکته: بسته به پوسته موجود، زیرنویس ها مقدور است به صورت های مختلفی ظاهر شوند!

نحوه اضافه کردن زیرنویس به تصاویر

اولین مرحله برای اضافه کردن زیرنویس استاندارد تصاویر در وردپرس، یادگیری اضافه کردن آن ها است. خوشبختانه وردپرس برای این موضوع امکانی را فراهم کرده و نیازی به ترفند فنی یا پلاگین های اضافی نیست.
اجازه بدهید فرآیند کار را مرحله به مرحله بررسی کنیم.

۱- بارگذاری تصویر

بطور منطقی اولین اقدام بارگذاری تصویر است. بنابراین با تصویر شروع می کنیم. تصویری را گزینش کرده و آن را از بخش اضافه کردن پرونده چند رسانه ای آپلود کنید.

۲- پیدا کردن جزئیات تصویر

وقتی تصویر آپلود می شود، شما فرمی را در سمت راست می بینید که می توانید جزئیات را به تصویر اضافه کنید. این ها دربرگیرنده عنوان، زیرنویس، زیرمتن و توضیحات است.

۳- پر کردن فیلد زیرنویس

هر چیزی را که شما در زمینه زیرنویسی قرار می دهید، مانند یک نام در جلوی کار ظاهر می شود. بنابراین چه چیزی می توانید در زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس باید قرار دهید که جذاب باشد؟

اگر کدنویسی HTML می دانید، می توانید تعدادی کد نیز وارد کنید. این کار می تواند برای اضافه کردن فرمتی به زیرنویس سودمند باشد (بولد یا ایتالیک کردن) یا آنچه که اغلب برای لینک ها، به کار می رود.
برای ایجاد یک زیرنویس لینک دار، متن لینک داری را در ویرایشگر معمولی بنویسید . سپس آن را در زیرنویس خود کپی کنید.
وقتی که این کار را انجام دادید، به سادگی از وضعیت دیداری به متن، دگرگونی می یابد.

دلیل اضافه کردن زیر نویس به تصاویر

قبل از این که زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس ایجاد کنیم، باید بدانیم استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟
این جا یک حقیقت تلخ وجود دارد که می گوید: بیشتر بازدیدکنندگان سایت شما واقعاً کل مقاله هایتان را نمی خوانند. آن ها جاهای مهمی چون سرفصل ها، نکات بولدشده و تصاویر را می بینند و تنها وارد بخش هایی می شوند که واقعاً به آنها علاقه مندند.
زیرنویس های تصاویر در میان این عناوین پر اعتبار هستند. چون تصاویر و زیرنویس های آن ها بطور طبیعی جلب توجه می کنند!

در نتیجه، اضافه نکردن زیرنویس های تصاویر، از دست دادن شانس برای مکاتبه با کاربران است. زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس، به طور معمول روشی را برای یادگیری بیشتر کاربران درباره محتوای شما ارائه می دهند و با تهیه اطلاعات اساس و زمینه ای، ارزش اضافه ای به تصویر می بخشند.

آیا این به معنی اضافه کردن زیرنویس تصویر به هر عکسی است؟ خیر! بهتر است زیرنویس ها در جایی قرار گیرند که بیشترین حساسیت را ایجاد کنند. مانند هر چیزی در دنیای آنلاین، اگر فراوان از حد از زیرنویس ها استفاده شود، مقدور است روی بهینه سازی کارتان تاثیر منفی داشته باشد.

نحوه ایجاد زیرنویس جذاب

حال که می دانید چگونه و چرا زیرنویس ها را اضافه می کنید، باید ببینید از چه نوشته هایی می توان برای جذاب شدن کار استفاده کرد؟

بهبود موقعیت متن ها با زیرنویس های تصویر

تصاویر معمولاً بازدیدکنندگان را جذب می کند. بنابراین اگر در آنها متنی نیز استفاده شود، حتما مشاهده خواهد شد.
البته اگر تصویر به زمینه یا متن مکاتبه داشته باشد، موضوع محتوای شما را بهبود می دهد در غیر اینصورت تاثیر چندانی نخواهد داشت.
درباره عملکرد زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس هم اطلاعات پس زمینه ها را به متن می آورد و هم اطلاعات اضافی را برای تصویر فراهم می کند.

در نظر گرفتن زیرنویس ها مانند سرفصل برای تصاویر

زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس، همان عملکرد سرفصل ها و عناوین را اقدام می کنند. همان طور که ما در ابتدا دیده ایم به شیوه مشابه ای به اسباب کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.

برای بهره گیری از مزیت آن ها، یکی از اقدامات ابتدایی که می توانید انجام دهید این است که مانند نام مقاله، روی آن ها وقت بگذارید و کار کنید. دوم، آن ها را مانند عنوان، بخشی از متن در نظر بگیرید

زیرنویس ها باید هر آنچه لازم است درباره تصویر بگویند!

مسئله پر اعتبار بعدی این است که تصاویر و زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس باید با هم اجرا شوند. به این معنی که زیرنویس ها هرچیزی را که تصویر نمی گوید ، بیان کنند. اینجا چند دستورالعمل برای انجام کار وجود دارد:

شامل پیام های کلیدی باشد
توصیفی اقدام کنید
ایجاد ترفند یا جادوگری
سادگی را حفظ کنید
افزودن زمینه
استفاده از زمان فعلی
متناسب بودن آهنگ و صدای تصویر
استفاده از زیرنویس ها چه کمکی به سئوی وردپرس می کند؟

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس می تواد برای بهینه سازی موتور جستجو ارزشمند باشد. طبق اطلاعات گفته شده، مکاتبه مستقیمی بین درجه بندی جستجو و زیرنویس های تصویر وجود ندارد ولی به این معنی نیست که آنها جایی در صفحه اول گوگل ندارند!

گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر، نرخ رفت و برگشت یا جهش را به گزارش می آورند. به این معنی است که وقتی کاربرانی وارد سایت شما می شوند و فوری آن را ترک می کنند درجه سایت پایین می آید. از طرف دیگری اگر زمان مدت بیشتری در وب سایت شما صرف کنند یعنی محتوای جذابی دارید.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت