حل مسائل ریاضی با دوربین؛ نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه Photomath

حل مسائل ریاضی با دوربین؛ نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه Photomath

ریاضی از جمله درس هایی محسوب می شود که کمتر دانش آموزی از آن دل خوشی دارد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد عرضه ی انواع و اقسام اپلیکیشن ها هستیم که زندگی ما را تا حد زیادی ساده تر کرده اند. یکی از این اپلیکیشن های جذاب، نرم افزار تلفن همراه Photomath است که خیلی آسوده و با سرعت زیادی انواع و اقسام معادلات ریاضی را حل می کند. در این مطلب از سری مطالب نقد و بررسی اپلیکیشن ها، قصد گرفتیم که یکی از جذاب ترین اپلیکیشن های مربوط به ریاضی را بررسی کنیم. در ادامه با دیجی کالا مگ و نقد و بررسی نرم افزار تلفن همراه Photomath همراه باشید.


معرفی کلی نرم افزار تلفن همراه Photomath

حدود ۳ سال پیش، نسخه ی iOS نرم افزار تلفن همراه Photomath عرضه شد و ویدیوی تبلیغاتی آن سر و صدای زیادی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد؛ زیرا برای استفاده از این نرم افزار تلفن همراه فقط کافی است که دوربین گوشی تلفن همراه را به سمت معادله ی ریاضی موردنظر بگیرید تا خیلی تند جواب آن را مشاهده کنید. در این نرم افزار تلفن همراه علاوه بر مشاهده ی جواب نهایی، روند حل معادله ی موردنظر را هم می توانید ببینید. بنا به گفته ی سازندگان، آن ها می خواهند با این نرم افزار تلفن همراه فراگیری ریاضی را به سبک جذابی ارائه کنند.

ویژگی ها و نحوه ی استفاده از نرم افزار تلفن همراه Photomath

در هنگام باز کردن نرم افزار تلفن همراه برای اولین بار، فراگیری استفاده از آن به صورت طرح ابتدایی و سودمند به نمایش درمی آید. عملکرد این نرم افزار تلفن همراه هم بدین صورت است که به چند نحو می توانید معادلات ریاضی را به آن وارد کنید تا به جواب برسید. معروف ترین و راحت ترین این روش ها استفاده از دوربین است. در بالای اپلیکیشن، آیکن دوربین را گزینش کنید تا دوربین آن پویا شود؛ سپس کادری را مشاهده می کنید که اندازه ی آن را می توانید تنظیم کنید. کادر را باید جوری تنظیم کنید که کل معادله ی موردنظر در آن قرار بگیرد. بعد از اسکن معادله توسط اپلیکیشن، خیلی تند جواب آن به نمایش درمی آید.

بعد از رسیدن به جواب، دو کادر را در زیر معادله می توانید مشاهده کنید. کادر اولی یک کادر سفیدرنگ برای ویرایش است. با ضربه بر این کادر، به قسمت ویرایش می روید و اگر این نرم افزار تلفن همراه در شناسایی معادله با خطا مواجه شده بود، می توانید آن را تصحیح کنید. اگر هم بخواهید آن مبحث را بهتر یاد بگیرید، می توانید در قسمت ویرایش، صورت سوال را دگرگونی دهید تا به مبحث موردنظر تسلط بیشتری پیدا کنید. کادر دومی که قرمز رنگ است، یکی از جذاب ترین ویژگی های این نرم افزار تلفن همراه محسوب می شود. با ضربه بر آن، می توانید جزییات روند حل مساله را مشاهده کنید؛ حتی برای تعدادی از معادلات، جدول هم ترسیم می شود. همین مشاهده ی جزییات روند حل مساله باعث شده که این نرم افزار تلفن همراه در زمینه ی فراگیری ریاضی انبوه سودمند باشد.

این نرم افزار تلفن همراه ازجمله برنامه هایی است که با هر به روزرسانی تا حد زیادی ارتقا می یابد. به طور مثال، نسخه های اولیه ی آن فقط می توانستند معادلات چاپ شده را اسکن کنند؛ اما حالا دستخط را هم می تواند تشخیص دهد. علاوه بر این، نرم افزار تلفن همراه Photomath حالا انواع و اقسام مباحث ریاضی را جلد می دهد: از مثلثات و روابط غیرمنطقی گرفته تا مشتق و انتگرال.

از آنجا که برای استفاده از این نرم افزار تلفن همراه باید اعداد را به صورت انگلیسی نوشت، دانش آموزان ایرانی یا باید معادلات موردنظرشان را به صورت انگلیسی روی کاغذ بنویسند، یا اینکه چنین معادلاتی را به صورت دستی در محیط نرم افزار تلفن همراه تایپ کنند. درنهایت هم می توان به بخش تاریخچه ی نرم افزار تلفن همراه اشاره کرد که در آنجا، امکان دست یابی به تمام معادلات حل شده وجود دارد تا به راحتی بتوانید آن ها را مرور کنید.

سخن پایانی

حدود ۳ سال پیش که این نرم افزار تلفن همراه معرفی شد، بسیاری از کاربران به چشم یک سرگرمی به آن نگاه می کردند که می تواند چند معادله ی ساده را حل کند و بعد از آن دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما در طی این ۳ سال، این نرم افزار تلفن همراه به طور مداوم پیشرفت کرده و به جایی رسیده که امکان حل تند انواع و اقسام مسائل ریاضی را پیدا کرده است. دانش آموزان مقاطع متفاوت و دانشجویان ترم های ابتدایی از جمله افرادی هستند که می توانند به طور گسترده از این نرم افزار تلفن همراه بهره ببرند.

لینک منبع

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت