۱۱ کتابی که به موفقیت شما در دنیای تکنولوژی کمک می کند

۱۱ کتابی که به موفقیت شما در دنیای تکنولوژی کمک می کند

به بهانه روز جهانی کتاب خوانی سراغ مقاله ای رفتیم که به شما در موفقیت در دنیای تکنولوژی کمک می کند.

اگر به دنبال راه اندازی یک استارت آپ هستید یا می خواهید کارتان را در حوزه ی تکنولوژی ارتقا دهید، نیاز به هدایت دارید تا سریع تر راه پیشرفت را بپیمایید. دنیای تکنولوژی فوت وفن های خودش را دارد.

افراد کامیاب در حوزه ی تکنولوژی مثل مارک زاکربرگ و بیل گیتس باشگاه های کتاب خوانی خودشان را دایر کرده اند. سال ۲۰۱۵ بیل گیتس گفته بود بیش از ۵۰ کتاب در سال می خواند. مارک زاکربرگ هم گفته هر دو هفته یک کتاب جدید شروع می کند.

این فهرست، کتاب هایی را معرفی می کند که اطلاعاتی در زمینه ترندها، مهارت ها و چالش ها و پیشبینی هایی در مورد دنیای تکنولوژی وارد می کند.

بیایید نگاهی به این لیست بیندازیم.

«قلاب»
اثر نیر ایال

چرا بعضی از محصولات شهرت و محبوبیت زیادی پیدا می کنند اما بعضی دیگر نه؟ چه چیزی باعث می شود به یکسری محصولات خاص گرایش پیدا کنیم؟ آیا تکنولوژی برپایه الگوی خاصی ما را به دام خود می اندازد؟ میر ایال در کتاب خود با توضیح دادن پروسه چهار قدمی شرکت های کامیاب برای تشویق رفتار مشتری به این سوال ها پاسخ می دهد. این محصولات بدون این که هزینه زیادی صرف تبلیغات کنند مشتری ها را به خود جذب می کنند.

«صنایع آینده»
اثر الک راس

در این کتاب الک راس هدایت روشن و آگاهانه برای تغییراتی که در چند سال آینده در راه هستند آورده است. او زمینه هایی که آینده اقتصادی مان را بیشتر فرم می دهند را بررسی کرده. مثل ربات ها، هوش مصنوعی، جرایم اینترنتی، و امنیت سایبری، تجاری سازی ژنومیک و تأثیر تکنولوژی دیجیتال بر پول و بازار.

رأس در تمام این حوزه ها سخت ترین سوال ها را مورد خطاب قرار داده است: چگونه خودمان را باید با تغییرات کار در آینده وفق بدهیم؟ آیا جنگ سایبری جرقه ای در مسابقات تسلیحاتی ایجاد می کند؟ چگونه والدین امروزی می توانند فرزندانشان را برای فردا آماده کنند؟

«اجتناب ناپذیر»
اثر کوین کلی

«۱۲ نیروی تکنولوژیکال که آینده ی شما را فرم می دهد.» کلی به عنوان یکی از نویسندگان و رهبران دنیای تکنولوژی هدایت از دوازده راه مؤثر در دنیای تکنولوژی در امتداد ۳۰ سال آینده است. که زندگی شما را دگرگونی می دهد.

اتفاقاتی که در ۳۰ سال آینده می افتد تحت تأثیر تکنولوژی قرار دارد. کوین کلی یک نقشه ی راه خوش بینانه برای آینده فراهم کرده که نشان می دهد زندگی شما در آینده چه تغییری می کند. از واقعیت مجازی در خانه گرفته تا اقتصاد در هوش مصنوعی در محصولات مختلفی که تولید می شود.

«زندگی نامه ی ایلان ماسک»
اشلی ونس

در کنار استیو جابز و مانی بال، کتاب ایلان ماسک توانسته به خوبی زندگی وصف ناپذیر و غیرقابل پیش بینی ایلان ماسک، یک کارآفرین کامیاب در سیلیکون ولی را به تصویر بکشد. این کتاب بررسی جالبی در یک ابداع و سازنده اش است.

«آغازگران»
برد استون

چطور استارت آپ هایی مثل اوبر، ایربی ان بی توانستند دنیا را دگرگون کنند. این کتاب روایتی دقیق از دو بیزینس بزرگ و مشکلات و ارزش های آن هاست. برد استون چطور این استارت آپ ها فرم گرفتند و دنیا را دگرگونی دادند.

«تغییر مسیر: زنان، کار و میل به پیشرفت»
اثر شریل سندبرگ

سندبرگ مدیر اجرایی و بانوی اول شرکت فیسبوک است. او در سخنرانی خود در TED talk در سال ۲۰۱۰ توضیح داد که زنان چگونه بدون این که بخواهند باعث عدم پیشرفت خود در زمینه حرفه ای می شوند. سخنرانی او که با استقبال زیادی روبه رو شد زنان را تشویق کرد که پشت میزشان بنشینند، ریسک پذیر باشند و اهدافشان را دنبال کنند. کتاب دگرگونی مسیر این نویسنده دنباله سخنرانی اوست که دربرگیرنده حکایت های شخصی، داده های سخت، و پژوهش هایی است که بحث کارهایی که زنان نمی توانند انجام دهند را به کارهایی که زنان می توانند انجام دهند دگرگونی می دهد. سندبرگ توصیه های عملی در زمینه مهارت های مذاکره، مربیگری و ساختن یک حرفه رضایت بخش آورده است.

«سختی کارهای سخت»
اثر بن هاروویتز

هاروویتز مؤسس شرکت آندرسن هورویتز و یکی از کارآفرینان کامیاب و مجرب سیلیکون ولی توصیه های سودمند در زمینه ساخت و اجرای استارت آپ آورده و روش های مدیریت سخت ترین مشکلات در این کتاب آورده است. گفته شده که این کتاب برای کارآفرینان کهنه کار ارزش چندانی ندارد چون آن ها به تجربیات شخصی خودشان رجوع می کنند.

«صفر تا یک: یادداشت شروع کار یا چگونگی ساختن آینده»
اثر پیتر تیل

راز عصر ما این است که هنوز هم مرزهای کشف نشده ای برای جستجو و اختراعات جدید برای خلق کردن وجود دارد. در کتاب صفر تا یک کارآفرین معروف پیتر تیل نشان می دهد که چگونه می توانیم روش های خلق اختراعات جدید را پیدا کنیم. تیل این گونه شروع کرده: ما در عصر رکود تکنولوژی زندگی می کنیم که به وسیله ابزارهای نورانی به نام تلفن همراه منحرف شده ایم. تکنولوژی اطلاعات با سرعت بالایی رشد می کند اما دلیلی وجود ندارد که پیشرفت ها به کامپیوتر محدود شود. پیشرفت باید در هر صنعتی به دست بیاید. و این پیشرفت ها از یک مهارت پر اعتبار به دست می آید که هر رهبری باید داشته باشد: یاد بگیریم که برای خودمان فکر کنیم.

«گوگل چگونه کار می کند»
نوشته ی اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ

امروزه گوگل یک تمثال جهانی است که مرزهای خلاقیت را در زمینه های متفاوت گسترش داده است. کتاب «گوگل چگونه کار می کند»، کتابی جذاب دربرگیرنده درس هایی است که اشمیت و روزنبرگ در زمان شکل گیری گوگل امروزی آموخته اند. نویسندگان کتاب تشریح می کنند که چطور فناوری، تعادل قدرت را از سمت شرکت به مصرف کننده منتقل کرده است و اینکه در چنین چشم اندازی که مدام در حال دگرگونی است، تنها راه موفقیت، خلق محصولاتی برتر و جذب نسل جدیدی از کارکنان چندبعدی است که اشمیت و روزنبرگ، آن ها را خلاق های باهوش می نامند.

سرفصل های کتاب دربرگیرنده فرهنگ سازمانی، استراتژی، هوش، تصمیم گیری، ارتباطات، نوآوری، فرآیند استخدام نیروی انسانی و… هستند.

«علی بابا: خانه ای که جک ما ساخت»
دانکن کلارک

چطور یک معلم یکی از بزرگ ترین شرکت های ارزشمند دنیا را ساخت و الگو اقتصاد را در دنیا برای همیشه دگرگونی داد. علی بابا یکی از فروشگاه اینترنتی علی بابا که یکی از بزرگ ترین فروشگاه های آنلاین دنیا و کشور چین به حساب می آید.

«هنر برنامه ریزی کامپیوتر»
دونالد ناث

بیل گیتس در صحبت هایش گفته اگر کتاب هنر برنامه ریزی کامپیوتر را بخوانید و رزومه تان را برایم بفرستید. این کتاب به کسانی که فکر می کنند همه چیز را می دانند کمک می کند بفهمند دنیا چقدر عمیق و پیچیده است.

راهنمای لغات
...

  • درباره نویسنده :
    • Avatar
    • مهدی قزوینی

      مدیر ویوپرس، یادگیری مداوم و خلاقیت رو دو رکن اصلی برای موفقیت میدونم. در حوضه های مختلف اما مرتبط فعالیت کردم و امیدوارم مطالب ارایه شده در وبلاگ ویوپرس برای شما مفید بوده باشه.

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو سایت